Co to w ogóle jest to BETSAMPLE ?

Betsample to nowe forum bukmacherskie, które zrzesza osoby posiadające dużą wiedzę na temat różnych dyscyplin sportowych oraz doświadczenie w ich typowaniu. Z forum połączony jest blog, na którym publikujemy ciekawe artykuły o tematyce sportowej.

W internecie jest pełno forów o tematyce bukmacherskiej. Czym wyróżnia się BETSAMPLE?

– Betsample nie jest nastawione na ilość użytkowników, tylko na jakość – fakt, że zrzeszamy mniej osób jest rekompensowany wysoką jakością analiz i sprawdzalnością typów;

– wiedza użytkowników jest potwierdzana w toku weryfikacji / okresu próbnego lub na podstawie ich dotychczasowej działalności w innych miejscach;

– użytkownicy Betsample są poważnymi, dorosłymi ludźmi i stanowią zgrany zespół, dlatego osoby trollujące, spamujące, niedojrzałe, generujące konflikty nie zagrzeją u nas długo miejsca;

– Betsample nie jest powiązane z firmami bukmacherskimi ani od nich zależne. Na Betsample nie znajdziesz reklam bukmacherów, ich materiałów sponsorskich czy kont ich przedstawicieli. Jesteśmy tu po to, aby z bukmacherami wygrywać, a nie dawać im dodatkowo zarabiać;

– luźna atmosfera i przejrzyste zasady – moderacja wkracza jedynie w sytuacjach wyjątkowych, a konflikty pomiędzy użytkownikami należą do rzadkości, osoby chcące dać upust swoim emocjom w trakcie wydarzeń mogą to zrobić w dyskusjach na żywo;

– przejrzyste statystyki na forum zliczane regularnie przez osoby odpowiedzialne za poszczególne działy, dzięki czemu widać nasze rezultaty i jednocześnie jest motywacja do jeszcze lepszego stosowania;

– dobra infrastruktura techniczna i stabilny serwer, nowoczesne rozwiązania techniczne (tagowanie zakładów LIVE);

– zabezpieczenie forum przed atakami z zewnątrz i ochrona danych użytkowników (w BETSAMPLE nie będzie tajemniczych zmian domen, wycieków baz e-maili, „konfliktów prawnych”, znikania forum na tydzień i innych podobnych historii);

– mamy sporo różnych form aktywności na forum (typy na żywo, analizy, Oferta Dnia, dział z kuponami, systemy bukmacherskie) i praktycznie każdy typ gracza znajdzie u nas coś dla siebie, jak i będzie mógł realizować się w wybrany przez siebie sposób.

To oczywiście nie wszystko, bo forum stale się rozwija i systematycznie wprowadzane są nowe treści i rozwiązania.

Jak mogę dołączyć do BETSAMPLE ?

BETSAMPLE jest otwarte na każdego chętnego do dołączenia i udzielania się użytkownika, który ma wiedzę na temat sportu i umie ją wykorzystać do zarabiania.

Pierwszym krokiem jest założenie konta 🙂 Potem należy przystąpić do okresu próbnego i potwierdzenia swojej wiedzy i umiejętności – z chwilą rozpoczęcia okresu próbnego uzyskuje się częściowy dostęp do forum. Po zakończeniu okresu próbnego użytkownik otrzymuje pełny dostęp do forum.

Na czym polega i po co ten cały okres próbny ?

BETSAMPLE to forum w zamyśle skupiające osoby, które chcą wymieniać się swoją wiedzą sportową z innymi. Nie zależy nam na użytkownikach biernych, jedynie „podpatrujących” forum i „żerujących” na pracy innych. Dlatego aby do nas dołączyć, należy najpierw przejść okres próbny w postaci tematu z typami i analizami. Użytkownik który regularnie typuje w temacie, wykaże się wiedzą i osiągnie zadowalające rezultaty, uzyska pełny dostęp do forum. W czasie prowadzenia tematu próbnego użytkownik ma częściowy dostęp do forum i może korzystać z wiedzy i typów innych użytkowników, a więc otrzymuje coś w zamian za swój wysiłek i może jednocześnie „posmakować” tego, co oferujemy.

Czy można zostać przyjętym na forum BETSAMPLE bez okresu próbnego ?

Tak. Na forum BETSAMPLE można zostać przyjętym bez okresu próbnego z uwzględnieniem pkt. 12a Regulaminu Działu „Nowi Użytkownicy”.

Zainteresowany użytkownik musi wykazać w inny wiarygodny sposób swoje umiejętności analityczne / typerskie i wiedzę o danej dyscyplinie sportu. Przykładami takich dowodów mogą być: przeszła zweryfikowana aktywność na innych forach, wcześniejsze/aktualne prowadzenie bloga z typami, zweryfikowana historia z serwisów typerskich typu oddsportal etc.

Wnioski o przyjęcie z bez okresu próbnego należy zgłaszać Administratorom. Decyzję w tej sprawie podejmuje Administracja na podstawie dowodów dostarczonych przez użytkownika i jeśli decyzja jest pozytywna, otrzymuje on od razu pełny dostęp do forum.

Ile trwa okres próbny ?

Okres próbny co do zasady trwa od 14 do 30 dni, jednak w wyjątkowych przypadkach może zostać wydłużony, w szczególności kiedy po tym czasie nie możemy jeszcze przyjąć użytkownika, a chcemy mu dać jeszcze szansę typowania, jak i skrócony, jeśli uznamy bardzo szybko, że dany użytkownik wniesie dużo do forum BETSAMPLE.

Właśnie się zarejestrowałem. Czy to co widzę to jest całe forum ?

Nie. To co widzisz to tylko dział dla nowych użytkowników. Jeśli chcesz zobaczyć więcej, musisz pokazać swoją znajomość dyscyplin sportowych. W tym celu należy założyć temat z typami i uzasadnieniami w formie krótkich analiz.

Co znajduje się na forum ? Co zyskuję jak przejdę okres próbny ?

Pełne forum BETSAMPLE obejmuje:

  • dział z typami i dyskusją na żywo (DNTB), lżej moderowany – tu można podyskutować na żywo o typach i wydarzeniach sportowych, podawać typy LIVE, ale i wyładować swoje emocje nie przekraczając rozsądnej miary 🙂 ;
  • dział Oferta Dnia, stworzony do podawania najpewniejszych w oczach użytkowników typów z dziennej oferty, zawiera regularnie aktualizowane statystyki użytkowników;
  • dział z kuponami, w którym użytkownicy prowadzą i regularnie rozliczają swoje tematy z typami;
  • dział z analizami, zawierający typy z uzasadnieniem w kilkunastu dyscyplinach sportowych (widoczny również dla użytkowników w okresie próbnym) – działy są regularnie podliczane a statystyki prezentowane w odpowiednich postach;
  • forum dotyczące spraw organizacyjnych, zawierające Regulamin i dyskusje dotyczące rozwoju forum;
  • forum Hyde Park gdzie dyskutujemy na różne tematy z przymrużeniem oka (widoczny również dla użytkowników w okresie próbnym).

Czemu nie widzę działów analitycznych, mimo że założyłem temat ?

Aby uzyskać częściowy dostęp do forum należy oprócz założenia tematu podać minimum jeden typ z analizą w swoim temacie i typować w nim regularnie. Po podaniu pierwszego typu z analizą użytkownik otrzymuje dostęp do działów. Udostępnienie działów następuje manualnie, więc może to zająć trochę czasu.

Jakie działy zobaczę po założeniu tematu ?

Po podaniu pierwszego typu z analizą użytkownik otrzymuje dostęp do działu z analizami i może korzystać z typów i analiz użytkowników forum. Ponadto użytkownik widzi również dział Hyde Park z luźniejszymi dyskusjami.

Jakie typy są dozwolone w temacie weryfikacyjnym ?

Nie ma ograniczeń co do rodzajów zakładów, w temacie próbnym można typować przedmeczowo wszystkie dyscypliny sportowe jak i zakłady specjalne. Z uwagi na ograniczony czas okresu próbnego nie jest wskazane podawanie zakładów długoterminowych, których rozstrzygnięcie nastąpi za kilka tygodni/miesięcy.

Czy mogę w swoim temacie podawać typy LIVE ?

Z uwagi na trudności w weryfikowaniu i rozliczaniu typów na żywo podawanie typów LIVE w tematach weryfikacyjnych jest niedozwolone. Można je jednak podawać w dziale „Dyskusje LIVE dla nowych użytkowników”.

Czy mogę w swoim temacie podawać tylko suche typy ?

Nie. „Ślepakami” może strzelać każdy 😉 Dlatego wymagamy krótkiego chociażby uzasadnienia każdego typu. Analiza nie musi być poematem czy wypracowaniem, ale nie może też być paroma wyrazami na krzyż. Liczą się konkretne argumenty przemawiające za typem. Nie oceniamy barwności języka, choć mile widziana jest podstawowa znajomość zasad języka polskiego 😉

Czy w okresie próbnym stawkowanie jest obowiązkowe ?

Nie. Można typować bez stawek, można też je podawać (w dowolnej skali / formacie). Wybór należy do użytkownika. Na pewno jednak umiejętność stawkowania może być dodatkowym atutem użytkownika w procesie weryfikacji.

Jak rozliczać typy ?

Wymagamy regularnego rozliczania typów. Nie ingerujemy w sposób rozliczania, może to być albo edycja postu, albo odpowiedź. W celu zachowania przejrzystości prosimy o używanie ikonek :plus: (: plus: ), :minus: (: minus 🙂 lub ➡ (: arrow :). Nieprzychylnie patrzymy na zjawisko nierozliczania typów przegranych, a rozliczania wygranych.

Jaka jest różnica między nowym użytkownikiem a użytkownikiem w okresie próbnym ?

„Nowy użytkownik” to osoba zarejestrowana na forum, która nie założyła jeszcze tematu weryfikacyjnego i nie podała pierwszego typu z analizą. „Nowy użytkownik” widzi tylko dział dla nowych użytkowników.

„Okres próbny” to status użytkownika który założył temat weryfikacyjny i podał w nim co najmniej jeden typ z analizą, a jeszcze nie został przyjęty na forum. Użytkownik w okresie próbnym widzi również działy analityczne forum oraz dział Hyde Park.

Kto decyduje o zaliczeniu okresu próbnego ?

O przyjęciu użytkownika na forum decyduje Administracja w porozumieniu z Moderatorami odpowiedzialnymi za poszczególne dyscypliny sportu.

Jakie kryteria decydują o przejściu okresu próbnego ?

Przede wszystkim liczy się wiedza o danej dyscyplinie sportowej i umiejętność jej przekazania. Ważna jest umiejętność uzasadniania swoich typów i podawania argumentów. Kolejnym, pomocniczym kryterium jest skuteczność i yield użytkownika. Decyduje również – co oczywiste – przestrzeganie Regulaminu.

Co to znaczy że użytkownik został [odrzucony] ?

Użytkownik może zostać odrzucony w kilku przypadkach. Przede wszystkim użytkownik zostaje odrzucony za wszelkie formy oszustwa (przekłamania w kursach, celowe błędne rozliczanie typów, kopiowanie cudzych materiałów w analizach, zakładanie multikont itd.). Użytkownik może zostać również odrzucony w skrajnym przypadku za bardzo niską wartość merytoryczną tematu (tutaj przykład). Ponadto istotne jest przestrzeganie Regulaminu Forum i Regulaminu Działu „Nowi Użytkownicy”.

Odrzucenie użytkownika oznacza bana i brak możliwości ponownego ubiegania się o przyjęcie na forum. Przykłady odrzuconych użytkowników dostępne są w dziale i można zapoznać się z tematami takich użytkowników.

Co to znaczy, że użytkownik jest [nieaktywny] ?

Tagiem [nieaktywny] oznaczamy tematy użytkowników w okresie próbnym, którzy zaprzestali regularnego podawania typów w temacie, a nie zostali jeszcze przyjęci na forum. Użytkownik nieaktywny jest przerzucany z rangi „okres próbny” do rangi „nowy użytkownik” i tym samym traci dostęp do działów analitycznych i Hyde Park. W każdej chwili może jednak ponownie zacząć typować w swoim temacie i ubiegać się o przyjęcie na forum.

Jak dowiem się, że przeszedłem bądź nie okres próbny ?

W przypadku przejścia okresu próbnego otrzymasz wiadomość w swoim temacie od jednego z administratorów. Prosimy sprawdzać również prywatne wiadomości (prawy górny róg forum), gdyż może zdarzyć się, iż będziemy próbowali się z Tobą skontaktować w przypadku pytań lub wątpliwości.